I-SCHOOL

iPad

Vážení rodiče budoucích šesťáků!

Chtěli bychom Vás informovat o výuce v následujícím školním roce. Přáli bychom si, aby vyučování opět probíhalo za využití techniky, kterou jsou doposud podpořeny šesté, sedmé, osmé a deváté ročníky, tudíž celý druhý stupeň.

Jistě víte, že na naší škole probíhá projekt iPady do třídy, ve kterém jsou žáci v tzv. systému 1:1 (každý žák má svůj iPad), a iPad používají ve výuce a k domácímu studiu. Mají v něm elektronické učebnice řady předmětů
Interaktivní učebnice mají oproti papírovým mnoho výhod - nic neváží - v iPadu je libovolné množství knih. Další výhodou je aktuálnost - pokud vydavatel provede nějaké změny v textech, učebnice jsou okamžitě revidovány a aktualizovány. Učebnice obsahují interaktivní odkazy, fotografie a videa, se kterými je možno pracovat. Výhod je mnoho.

Dalším důležitým přínosem iPadu je jeho zapojení do výuky. Učitelé připravují hodiny tak, aby iPad nebyl jen náhradou papírové knihy, ale poskytoval i něco navíc. Žáci na iPadu pracují, při hodinách vyhledávají informace, opakují a procvičují pomocí aplikací látku. iPad jako zařízení, pokud ho má žák k dispozici, umožňuje interaktivní výuku všech žáků ve třídě v reálném čase. Například s interaktivní tabulí může pracovat jen jeden žák v jeden moment. Při systému, který je zavedený u nás, pracují ve třídě v jeden moment všichni. A to je obrovská změna a obrovský posun při výuce. Současně je ale potřeba říct, že výuka neprobíhá jen touto formou. Práce s iPadem je jen částečnou náplní práce. Standardní a klasické metody vyučování v žádném případě neodstraňujeme, iPady jsou pomůckou při osvědčených metodách výuky. Tento malý pomocník pomáhá zásadním způsobem žákům při studiu.

Záměrně Vás s tímto stavem seznamujeme nyní - v dostatečném předstihu před začátkem nového školního roku. Je nám jasné, že pořízení iPadu není pro všechny úplně jednoduchá záležitost - jde o poměrně drahé zařízení. Pokud zvažujete pořízení iPadu svým dětem, vezměte prosím v úvahu, jaké zařízení budou žáci ve škole potřebovat. Je zapotřebí také uvést, že i žákovi bez tohoto zařízení bude pochopitelně poskytováno stejného vzdělávání, stejná péče.

Budete-li mít nějaké nejasnosti či otázky týkající se technických parametrů nebo otázky k jinému zařízení, než je iPad, kontaktujte správce ICT pana Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rád Vám poradí.