Jaký tablet vybrat do výuky? Doporučený

Vážení rodiče,
od 6. ročníku zařazujeme do výuky namísto papírových učebnic ty elektronické (v rámci předmětů, které mají s ICT úzkou spojitost), a proto časté dotazy směřují na parametry pro nákup tabletu, který k těmto účelům slouží; navíc se osvědčil jako dobrý nástroj pro distanční výuku.

Pro jednoduchost a maximální funkčnost jsme vybrali ekosystém společnosti Apple, kdy se (momentálně zcela) používají v žákovských řadách tablety iPad. Tím je zajištěn přístup do školních zařízení i jednoduchost/kompatibilita.
Technické parametry nejsou příliš důležité, aktuálně prodávaný základní model výkonově více než dostačuje. Totéž lze říci i o modelech o cca 2 generace starších. Rozměr doporučujeme cca 10“, ne menší. Větší je možno používat bez problémů.
Elektronické knihy jsou přizpůsobeny i pro OS Android a Windows, s těmi zařízeními však nemáme žádné zkušenosti. Jen jsme si všimli skutečnosti, že základní (cenově nižší) zařízení mívají problémy s kvalitou zpracování, a tak se stává, že jsou při denním používání rychleji „opotřebované“.
V každém případě doporučujeme pevný obal a sklo/fólii na ochranu displaye.